O mnie

Witaj na moim blogu!

Mam na imię Edyta i jestem dwudziestopięcioletnią, zakochaną w kinder czekoladzie, studentką Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odkąd zauważyłam, że w Krakowie chodzę jakoś tak szybciej niż zazwyczaj, daję się wmanewrować w niechciane zakupy i (o zgrozo!) przebiegam przez pasy na czerwonym świetle, próbuję na nowo odnaleźć (po)wolność w codzienności.

Czerpię dziką satysfakcję z picia dobrze zaparzonej kawy, zdobywania górskich szczytów i prawdziwych rozmów. Do poduszki najczęściej czytam słownik języka włoskiego. Na co dzień jestem próbującym wyjść z własnej strefy komfortu Ryjkiem, coraz częściej przekonując się o tym, że to właśnie tam zaczyna się prawdziwe życie.

Moje dzieciństwo jest niezaprzeczalnie związane z malowniczą miejscowością w Beskidzie Makowskim, która ciągle uczy mnie zwalniać. To tam łapię za aparat i próbuję być tu i teraz, szukając własnego pomysłu na codzienność w rytmie slow.

Zastanawiałaś się kiedyś, jak to jest wyjść z domu bez telefonu? Pojechać w nowe miejsce i zabronić sobie robienia zdjęć by przeżywać i zauważać to co wokół? I wreszcie: jak to jest słuchać siebie, kiedy zewsząd dobiegają głosy, że musisz “wykorzystać tę okazję, bo na pewno już więcej się nie przytrafi”?

Właśnie o tym będziemy tutaj rozmawiać. A mi nie pozostaje nic innego, jak mieć cichą nadzieję, że przysiądziesz się na chwilę, by opowiedzieć mi o Twoich doświadczeniach.